Lajme

Bill Gates jep një lajm të keq për vitin 2021

Me nisjen e vaksinimit në BE dhe SHBA, themeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka folur për atë që na pret në vitin 2021, në të cilin do të hyjmë pas pak ditësh.Në një postim në blogun e tij personal, Gates tha se “ka dy arsye për të pasur shpresë”, por paralajmëron se jemi ende herët për t’iu kthyer jetës normale, pasi “nuk jemi jashtë rrezikut”.

Ai theksoi se lajmi i keq i ditëve të fundit është varianti i ri i koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar:

“Pandemia mund të përkeqësohet në muajin e ardhshëm. Duhet të mësojmë më shumë mbi variantin e ri që është shfaqur, që duket se transmetohet më shpejt”.

“Shpresa e madhe” e vitit të ri, sipas Gates, janë vaksinat dhe trajtimet.“Vaksinat dhe trajtimet për të cilat kam lexuar do të kenë impakt global. Numri i rasteve të reja dhe viktimave do të zvogëlohet shumë, sidomos në vendet e pasura, dhe jeta do t’i afrohet shumë normalitetit”, mbyll postimin e tij Bill Gates. /GSH/

Postime të ngjajshme
Lajme

Kandidati i Listës Serbe për deputet e rrah opozitarin serb në Shtërpcë: Ai është “siptari”

Lajme

Flet axha i Albert Krasniqit: Vëllau ishte duke e shikuar armën që bleu Alberti, rastësisht shkrepi

Lajme

Ky është ministri kosovar që mori pjesë në varrimin e Albert Krasniqit

Lajme

Besa Gashi shpërthen në lot në varrimin e ish-burrit të saj