Sport

Bilanci i ndeshjeve mes Turqisë dhe Italisë, në histori të Kampionateve Evropiane

Turqia dhe Italia, sonte përballen në ndeshjen hapëse të “Euro 2020” nga ora 21:00.

figure>

Kombëtarja e Turqisë dhe Italisë, sonte fillojnë aventurën në “Euro 2020”, me ndeshjen që zhvillohet në “Stadio Olimpico” të Romës nga ora 21:00, raporton lajmi.net.

Këto dy kombëtare janë ballafaquar tri herë në histori të Kampionateve Evropiane përfshirë fazën e kualifikimeve, me “Azzurët” që kanë fituar të gjitha përballjet ndaj Turqëve.

Italia 6 – 0 Turqia, në vitin 1962

Turqia 0 – 1 Italia, në vitin 1963

Turqia 1- 2 Italia, në vitin 2000 .

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë