Sport

Betim Halimi do të jetë nën urdhrat e Yaya Toures

Betim Halimi do të jetë nën urdhrat e ish-lojtarit të Manchester Cityt e Barcelonës, Yaya Toure. 37-vjeçari Toure është kthyer në qytetin ku edhe e nisi karrierën si futbollist në vitin 2003.

Toure do të jetë trajner asistent në skuadrën e Olimpik Donetskut që bën gara në elitën e futbollit ukrainas.

Pjesë e Olimpik Donetskut është edhe portieri kosovar, Betim Halimi.

 

Halimi (2.04m), është pjesë e skuadrës ukrainase prej shkurtit të vitit 2019.

24-vjeçari sivjet është paraqitur në katër ndeshje në Premier Ligën dhe Kupën e Ukrainës.

Olimpik Donetsku aktualisht është në vendin e shtatë.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga Live: Prishtina – Llapi, Gjilani – Arbëria

Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren