Sport

Besojeni apo jo, Finlanda e mund pastër Francën në Paris

Ndonëse një ndeshje miqësore, Finlanda e ka befasuar Francën dhe botën e futbollit në mbrëmjen e sotme.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Stade de France”, Franca ka qenë nikoqire e Finlandës sonte, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja në fjalë i takoi Finlandës me rezultat të pastër, 0:2.

Forss (’28) dhe Valakari (’31) i realizuan golat e fitores për finlandezët në këtë ndeshje.

Si Franca ashtu edhe Finlanda i provuan pothuajse të gjithë futbollistët në këtë ndeshje miqësore.

Kjo ndeshje vjen si përgatitje para ndeshjeve të radhës në Ligën e Kombeve. /

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!