Sport

Besmir Bojku: Respekt maksimal për ekipin e Drenicës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kampioni në fuqi i Kosovës Feronikeli ndeshjen e parë të edicionit të ri të Superligës do ta zhvilloj kundër Drenicës.

Para kësaj sfide tejet interesante ka folur futbollisti i Feronikelit, Besmir Bojku në një prononcim për BlicMedia.

Bojku ka deklaruar se skuadra kampione e ka vetëm një qëllim arkëtimin e tre pikëve nga kjo përballje.

“Kemi respekt maksimal për ekipin e Drenicës. Por qëllimi jonë janë tre pikët dhe besoj se në fund ne do jemi ata që do i gëzoemi fitores”, ka deklaruar për BlicMedia, Besmir Bojku.

Takimi Feronikeli – Drenica zhvillohet në “Rexhep Rexhepi”, të shtunën, me fillim prej orës 17:00.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv