Sport

Besmir Bojku flet për përballjen derbi të kësaj jave në IPKO Superligën e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Feronikeli dhe Prishtina do të përballen në derbin e kësaj jave në IPKO Superligën e Kosovës.

Të shtunën me fillim nga ora 16:00 në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, Feronikeli pret Prishtinën, për ndeshjen e xhiros së tretë.

Para kësaj sfide tejet të rëndësishme në një prononcim për BlicMedia, ka folur ylli i Feronikelit, Besmir Bojku.

“Pas disfates me Ballkanin kemi ndeshjen derbi me Prishtinën që është rasti jonë i mirë tè rikthehemi në rrugën e fitoreve”, ka thënë fillimisht Bojku.

Bojku e ka cilēsuar si tejet të vèshtirë përballjen me Prishtinën.

“Do jetë njè ndeshje shumē e vështir mendoj se ajo ekip që do bēj më pak gabime ajo do e fitoj ndeshjen”, ka deklaruar Besmir Bojku. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv