Sport

Besart Berisha zbulon synimet e tij pas transferimit te Prishtina

Besart Berisha u zyrtarizua te Prishtina si “ëmbëlsira për fund”, pasi u pa si një nga goditjet më të mëdha në merkaton e këtij viti në futbollin vendor.

Berisha vjen në kryeqytet si golashënuesi më i mirë në futbollin e Australisë, dhe padyshim se do ta ndihmoj shumë Prishtinën pas fillimit të dobët të edicionit të ri, shkruan Gazeta Olle.

36 vjeçari me të mbërritur ka deklaruar se qëllimi i tij me kryeqytetasit është të fitoj ndonjë trofe.

“Qëllimi im është që të fitojë ndonjë trofe me skuadrën e Prishtinës. I kam përcjellur disa ndeshje dhe mund të them që Prishtina e ka ekipën shumë të mirë. Jam gati për futbollin kosovar dhe do ta jap maksimumin tim”, tha ndër të tjera Berisha, për gazetaren Alba Merovci, RTK.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Sport

Newcastle kërkon futbollistin e Barcelonës, i ofron 15 milionë euro në sezon

Sport

U turpëruan 6-1 nga Bodo/Glimt, Jose Mourinho shpërthen ndaj lojtarëve të tij