Sport

Besart Berisha largohet nga Western United

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha i ka dhënë fund aventurës me klubin australian, Western United.

Përmes një postimi në Instagram, 35-vjeçari njoftoi se pas dy sezoneve do të largohet nga ky klub.

Faleminderit klubit të futbollit Western United, tifozëve dhe stafit për ato 2 sezone të mahnitshme! Ishte një kënaqësi për të luajtur dhe shënuar gola për ju! Dua të falënderoj shumë shokët e ekipit, ishte mirë të luaja së bashku me ju” – shkroi Berisha në llogarinë e tij zyrtare në Instagram

Në 48 ndeshjet e zhvilluara për Western United, Berisha ka luajtur në 48 ndeshje duke realizuar 26 gola dhe duke bërë tri asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri