Sport

Besa – Vushtrria, ky është rezultati përfundimtar i miqësores

Besa dhe Vushtrria luajtën mes vete “testin final” para fillimit të stinorit pranveror.

Në stadiumin “Tahir Vokshi” të Brestovikut, dy skuadrat ish-kampione të elitës së futbollit kosovar dueluan mes vete në një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta Olle.

Takimi përfundoi ashtu siç edhe nisi, pra me rezultat të barabartë 0-0.

Të dy trajnerët e skuadrave inkuadruan në lojë të gjithë futbollistët, si ardhjet e reja e poashtu edhe ata që luajtën në stinorin vjeshtor.

Pejanët e Besës luajtën një ndeshje të bukur për sy, por që përvoja mungon dukshëm tek ta.

Të dyja këto klube pranverën e nisin me vonesë, kjo sepse janë eleminuar në raundet e hershme të Kupës së Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

Sport

Superliga e Kosovës vazhdon me dy ndeshje tejet interesante