Sport

Bernard Berisha sqarohet në lidhje me mos ftesen në kombëtaren e Kosovës

Kosova zhvillon dy ndeshje miqësore, të parën më 1 qershor në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ ndaj San Marinos, derisa tri ditë më vonë luan në Austri ndaj Maltës.

Ylli i kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha nuk është ftuar nga Bernard Challandes për ndeshjet  e radhës, shkruan BlicMedia.

Këtë situat të krijuar e  ka sqaruar Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Sqarimi i Berishës.

Pershendetje per te gjith duke par qe kam mar shum mesazha e ndjej per obligim ta sqario te verteten; Selektori ka vendos qe une te mos ftohem per kto 2 ndeshje miqsore. Realisht Selektori ka te drejt sepse jan miqsore dhe duhen te provohen lojtar te ri, por ajo qa nuk me pelqen dhe qe osht jo profesionale esht sepse mu realisht nuk me kan kontaktu askush per mos ftesen duke par qe kam ber nje Sezon shum te sukseshem. Prandaj mendoi se Selektori te pakten te tregohet i sinqert dhe te na kontaktoi sepse biseden e fundit qe e kem pas ne Shqiperi Traineri me dha shum shpres dhe ne fund prap u zhgenjeva ,une i deshiroi Kosoves shum suksese 🇽🇰❤️🙌🏻

 

Postime të ngjajshme
Sport

Mikrobiologu Lul Raka: Kur klubet tona të fillojnë garat në Evropë, le të lejohen shikuesit në një përqindje

Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur