Sport

Bernard Berisha i çon sinjale Challandesit, shënon gol në Kupën e Rusisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bernard Berisha e ka ndihmuar Akhmat Groznyn që të kualifikohet në rundin e ardhshëm në Kupën e Rusisë

Akhmat Grozny mposhti pas penalltive SKA Khabarovsk në kuadër të 1/16 të Kupës së Rusisë.

Berisha në këtë takim u inkuadrua në minutën e 66-të dhe pas vetëm 10 minutave në fushë arriti ta gjente golin. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi 1-1, në vazhdime të dy skuadrat shënuan edhe nga një herë, derisa fituesi u desh të përcaktohej pas penalltive.

Te Akhmati penalltinë e parë e goditi Berisha, i cili shënoi, ndërsa duhet përmendur që edhe Odise Roshi realizoi nga pika e bardhë.

Rezultate imazhesh për bernard berisha odise roshi akhmat groznyKujtojmë që Berisha është duke kaluar formë të mrekulleshme te Akhmat, ndërsa me Kosovën akoma nuk ka pasur minutazhë, por ndoshta Challandes në ndeshjet e tetorit do t’i jap hapësira mesfushorit nga Peja.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv