Sport

Berisha uron për pesë vjetorin e pranimit të Kosovës në UEFA, tregon momentin më të veçantë me fanellën e “Dardanëve”

Sot është ditë e veçantë për futbollin e Kosovës. Para pesë vitesh, UEFA vendosi ta njihte Federatën e Futbollit te Kosovës si anëtare me të drejta të plota.

Kosova u pranua si antare e 55-të e kësaj organizate, pasi mori 28 vota pro, 24 kundër dhe dy abstenime, shkruan Gazeta Olle.

Futbollisti i “Dardanëve”, Valon Berisha ka folur për këtë ditë të rëndësishme, duke kujtuar disa nga momentet më të mira me fanellën e Kosovës, por duke mos harruar edhe punën e madhe që është bërë deri te pranimi i shtetit tonë në instancat pë të larta të futbollit.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=486771732750964

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s