Sport

Berisha tregon arsyen pse presidenti çeçen i dhuroi veturën pas shënimit të golit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në fundjavën e kaluar, Bernard Berisha shënoi gol në minutën e fundit të ndeshjes kundër Tambov në Premier Ligën e Rusisë.

Pas ndeshjes presidenti i Çeçenisë, Ramazan Kadirov i bëri një dhuratë speciale duke e shpërblyer me një veturë.

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës ka treguar arsyen e vërtetë pse mori këtë dhuratë.

“Kam qenë i sëmurë me grip dhe mora infuzion. Klubi më tha që të pushoja por unë insistova që të luaj. Hyra në pjesën e dytë dhe shënova gol. Presidenti më dhuroi atë veturë si shpërblim për këtë sakrificë”, deklaroi Berisha për Indeksonline.

Futbollisti i Akhmat Groznyt ka arritur të hënën në mëngjes në Prishtinë ndërsa pasdite ka stërvitur me Kombëtaren e Kosovës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv