Sport

Berisha me lot në sy largohet nga Japonia

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sulmuesi shqiptar me pasaportë australiane, Besart Berisha nuk ka pasur aventurë të gjatë në kampionatin e Japonisë.

Ai tashmë është larguar nga skuadra Sanfrecce Hiroshima, duke mos luajtur asnjë minutë këtë vit.

Berisha parmes rrjetit social Instagram ka njoftuar për ndarjen me klubin japonez, derisa bashkëlojtarët e tij i kanë organizuar një darkë lamtumirës.

“Faleminderit djema. Ma keni bërë ndarjen më të lehtë. Ishte darka fundit dhe dua të ju falënderoj për respektin që kisha sa isha me ju”, ka shkruar Besart Berisha i cili pritet të rikthehet në Australi për ta vazhduar karrierën.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv