Lajme

Berat Buzhala thumbon Vjosa Osmanin

Analisti Berat Buzhala ka kujtuar videon ku Albin Kurti e kishte quajtur autokrat Rugovën.

Kjo video u publikua pasi Vjosa Osmani pritet të bashkohet në Listën e VV-së në zgjedhje.

Postimi Buzhalês:

Vjosa mundet me shite broçkulla ne popull, me flamuj dardane, me simbole rugoviane, ama ajo po shkon ne gjirin e Albin Kurtit, qendrimet e te cilit per Rugoven mundeni me i degju ne kete video.

Ne mes tjerash ai thote “Rugova eshte figure autoritare dhe pa e heqe LDK ate qafesh nuk mund te reformohet”.

Nuk po e kritikoj aspak Albinin per keto qendrime, jane te tijat dhe i respektoj, ama me u mundu me u duke rugoviste ne LVV eshte sikur me u mundu me u doke tifoz i Barcelones me fanella te Real Madridit.

Nejse, dr. Haxhi Avdyli mundet me e pa ndryshe kete situate.

Ti Berat nime me cka merresh?

– Me demaskim te hipokriteve…

Postime të ngjajshme
Lajme

Kurti, me presidentin Biden dhe sekretarin e shtetit do të jetë më ndryshe

Lajme

Faton Abdullahu, ‘’Pa PDK-në e han dreqi këtë vend’’

Lajme

61 pacientë të infektuar virus janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës

Lajme

Flet Haziri, rreth mundësisë së koalicionit paszgjedhor me PDK-në