EURO 2020

Belgjika – Italia, formacionet e mundshme

Belgjika ka përballë Italinë në kuadër të çerekfinales.

Belgjika do të përballet me Italinë në çerekfinale të “Euro 2020”, shkruan lajmi.net.

Këto dy Kombëtare janë përballur gjithsej 22 herë, ku prej tyre 14 fitore kanë italianët ndërsa belgët katër dhe katër herë janë ndarë baras.

Mirëpo, Belgjika ka treguar formë të lartë duke mposhtur kampionin aktual, Portugalinë. Edhe Italia ka treguar fuçinë e saj në ndeshjet e mëparshme dhe në këtë duel mund ta ketë iniciativën.

Për Belgjikën, De Bruyne dhe Hazard janë në dyshim, mirëpo kanë shans të paraqiten në rast se rikuperohen. Ndërsa për Italinë pritet të rikthehet kapiteni, Giorgio Chiellini.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve.

Belgjika: Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; T. Hazard, Witsel, Tielemans, Meunier; E. Hazard/Mertens, Lukaku, Carrasco/De Bruyne.

Italy: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020