Lajme

Bekim Jashari: Secili ka të drejtë t’i shprehë bindjet politike, në Skenderaj secili person është i mirëseardhur

Kreu i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ka deklaruar se në komunën që ai udhëheqë çdo kush është i mirëseardhur.

Jashari tha se secili ka të drejtë si shprehë bindjet e tija politike duke marrë kështu shkas vizitën e Albin Kurtit në Skenderaj.

Ky është postimi i plotë i Bekim Jasharit:

Të dashur qytetarë,

Jetojmë në kohën e pluralizmit politik, në kohën e demokracisë liberale, ku mendimi i lirë politik, bindja politike është e drejtë fundamentale dhe e garantuar me ligj.

Secili nga Ne ka të drejtë të shprehë bindjet e tij politike e partiake, në menyrë demokratike kudo në Kosovë.

Shoqëria jonë, bazuar në sfidat e së kaluarës, më së miri i di dhe i vlerëson liritë dhe të drejtat e njeriut.

Komuna që unë udhëheq, është e të gjithë shqiptarëve që ia duan të mirën vendit, andaj secili nga ta është i lirë dhe i mirëseardhur kurdo dhe pa asnjë brengë.

Për këtë kam punuar dhe do të vazhdoj të punoj pa rreshtur.

Postime të ngjajshme
Lajme

Një person digjet brenda shtëpisë në Prishtinë

Lajme

IKSHPK, rastet aktive me koronavirus të shtohen në krahasim me ditët e kaluara

Lajme

Ja sa vendvotimeve të parapara janë rinumëruar në QNR

Lajme

Ines Demiri, ambasadorja e Kosovës dje ka arritur në Izrael