Sport

Bekim Isufi tregon se si e mposhti ish-skuadrën e tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bekim Isufi rrallë herë mund të mposhtet në qytetin e tij (Gjilan). Edhe pse nën drejtimin e Ferizajt, tekniku gjilanas korri edhe një fitore, teksa përballë kishte ish-ekpin e tij Drita.

Isufi u nda i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në fushën e lojës, teksa zbulon edhe arsyen për të cilën beson se skuadra e tij e triumfoi ndeshjen.

“Futbolli nganjëherë është i paparashikueshëm. Skuadra ime dha maksimumin, ndërsa Drita na nënvlerësoi dhe gaboi”, deklaroi Isufi për “Super Sport Kosova”.

“Ekipi ynë ishte shumë i motivuar, nganjëherë nuk është faktor përgatitja, por përkushtimi maksimal në fushë”.

Më tej tekniku gjilanas shpjegon se çfarë duhet të bëjë skuadra e tij për ndeshjet në vazhdim.

“Në tri ndeshjet e para, kemi kërkuar t’i marrim tri pikë, që i morëm që në ndeshjen e parë. Kjo s’do të thotë që tani do të pushojmë. Do të japim maksimumin në të gjitha ndeshjet”, mbylli Isufi.

Edhe pse është vetëm java e parë, ekipi i Ferizajt ka marrë një fitore të rëndësishme për tu pozicionuar mirë në tabelë qysh nga java e parë

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv