Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Bekim Balaj ka pasur një natë aspak të mirë me fanellën e Sturm Grazit në Austri, shkruan “Zeri.info”.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare është inkuadruar në minutën e 66-të në derbin austriak ndaj Rapid Viennës.

Por vetëm pas pesë minutave, Balaj u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari kryesor.

Ballafaqimi mes Rapidit dhe Sturm Grazit përfundoi me fitoren e thellë të vendasve me shifrat 4:1.

Me këtë humbje, Sturm Grazi i sulmuesit shqiptar ndodhet në pozitën e tretë me 25 pikë dhe ka humbur mundësinë të bëhet lider. /

Postime të ngjajshme
Sport

Tjetër gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Ka gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Ky është rezultati momental në ndeshjet, Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli