Sport

Bejtullahu në ndeshjen kryesore të Superligës, ja delegimet e plota

Xhiro e 32-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar starton të shtunën më 1 maj, teksa na presin tri sfida tejet interesante, shkruan Gazetasheshi.com.

Në duelin kryesor të ditës ndërmjet Dritës dhe Feronikelit, drejtësinë do ta ndajë gjyqtari kryeqytetas Alban Shala, i cili do të jetë i shoqëruar nga asistentët Granit Hyseni dhe Meriton Berisha. Ilir Mehmeti do të jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Drejtësia i është besuar Mervan Bejtullahut në ndeshjen më të nxehtë të javës. Gjyqtari më i mirë në vend do ta gjykojë duelin ndërmjet Llapit dhe Prishtinës, i cili zhvillohet në fundjavë.

Bejtullahu do ketë në krah asistentët Visar Kelmendi dhe Arnold Bicaj, ndërsa Dardan Çaka do jetë gjyqtar i katërt.

Delegimet e plota të xhiros:

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien