Sport

Bejtullahu në derbin Drita – Gjilani, ja delegimet e plota të xhiros së gjashtë në Superligë

Në vikend do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll, teksa spikat derbi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, shkruan Gazetasheshi.com.

Drejtësinë për ta ndarë në këtë ndeshje i është besuar gjyqtarit autoritativ Mervan Bejtullahu, i cili vjen nga i njejti qytet.

Bejtullau do të shoqërohet nga asistentët Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani, ndërkohë Shpëtim Murtezi do të jetë gjyqtarë i katërt.

Në një ndeshje tjetër interesante të javës, atë ndërmjet Abërisë dhe Ballkanit, i cili njëherit edhe e hap siparin e gjiros së gjashtë do ta gjykojë Gramos Shala. Ai do jetë i shoqëruar nga asistentët Gzim Mehmeti dhe Elvis Bicaj. Ndërkohë, Bardh Ajeti do të jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve dhe personave zyrtarë për ndeshjet e xhiros së gjashtë në Superligë:

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin