Lajme

Bëhuni gati, afrohen reshjet e borës në Kosovë

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të ndikoj në prishjen e ekuilibrit termik në të dy vlerat ekstreme. Nga ana tjetër vranësirat të cilat gjenden për momentin mbi territorin tonë do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për reshje shiu dhe bore, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Dita e premte do të vazhdojë të mbetet me temperatura të larta mbi vlerat e mesatareve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 3-11gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-9m/s.

Postime të ngjajshme
EkonomiLajme

Thesari: Pagesat e komunës së Prishtinës për të prekurit e pandemisë do të kryhen për 48 orë

LajmeShow Bizz

Avokatja shqiptare mahnit me linjat e saj trupore

Lajme

Duda na mahnit me bukurinë e saj në këtë imazh

LajmeShow Bizz

Menaxheri i famshëm me postim prekës për vrasjen e Albert Krasniqit