Sport

Behar Maliqi, ka folur për ecurinë e klubit pas kryesimit të Superligës

Mesfushori i Prishtinës, Behar Maliqi, ka folur për ecurinë e klubit pas kryesimit të Superligës.

Prishtina arriti të kryesojë për herë të parë Superligën e Kosovës në këtë sezon në një duel të vështirë me Ballkanin.

Futbollisti i Prishtinës, Behar Maliqi foli për atmosferën në skuadër në emisionin “Ekipi A” në kuadër të “ATV”.

“Atmosfera momentalisht është e mirë shumë, në radhët e skuadrës ka lojtarë me përvojë dhe talente të rinj, edhe stafi teknik është në nivel”.

 

“Kishim një ecuri të gjatë pa humbje, por kur humbëm humbëm ndeshjen me Drenicën, trajneri ofroi dorëheqjen dhe nuk u pranua nga klubi, aty ishte pika kthyese”.

“Kemi edhe katër ndeshje, dhe do të shkojmë ndeshje pas ndeshje. Nuk kemi eufori, do të shohim çfarë do të ndodhë”.

May be an image of 2 njerëz, people standing, people playing sports dhe ambiente të jashtme

“Ndoshta ky do të jetë viti i Prishtinës, kemi cilësinë për ta bërë. E rëndësishme është të fitojë Prishtina, kush luan kush nuk luan nuk është me rëndësi, tani jemi të qetë dhe do të presim”, ka thënë Behar Maliqi.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien