Sport

Behar Maliqi dhe Lorik Aliu diplomojnë në master

Behar Maliqi ka bërë një hap të madh në jetën e tij.

Ai ka përfunduar studimet në Master Fakultetin e Edukimit Fizik dhe i Sportit.

Maliqi që në karrierë ka luajtur në shumë klube aktualisht mbron ngjyrat e Prishtinës, klub në të cilën i arriti pothuaj gjitha sukseset në futbollin kosovar, ka mbyllur sot studimet në master.

Lajmin e ka dhënë vetë futbollisti.

“Mbarimi i Studimeve Master në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe të Sportit”, ka shkruar Maliqi në Facebook, i shoqëruar nga trajneri i Gjilanit, profesori Bylbyl Sokoli.

Së bashku me Maliqin ishte edhe ish-futbollisti Lorik Aliu, i cili po ashtu ka diplomuar sot.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi