Sport

Begolli: Ky lojtar është aset për Gjilanin, por meritat janë të Munishit

Sport Club ‘Gjilani” është duke e kryesuar Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Sheshi.info

Granit Begolli analisti i përhershëm të ‘EKIPI A’ në televizionin ATV, e ka komentuar formën e mirë të Gjilanit.

Begolli ka përmendur edhe formën fantastike që po e kalon futbollisti Gerhard Prgoni.

“Progni është një aset për Gjilanin, por mos të harrojmë kjo formë të cilën po e kalon Progni është edhe fal trajnerit Ismet Munishi, i cili ka ditë të nxjerr më të mirën prej tij”, tha Begolli.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme