Sport

Befason një votues në Bosnje në zgjedhje: Vendos emrin e Albin Kurtit në fletëvotim dhe shkruan këtë fjali

Në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajten zgjedhjet lokale, të cilat ishin planifikuar të mbahen më herët, por u vonuan për shkak të një krize për miratimin e buxhetit.

Gati 3.4 milionë votues kanë të drejtë të zgjedhin këshillat e bashkive dhe kryetarët, në dy rajonet autonome të vendit – Federatën Myslimane-Kroate dhe Republika Sërpska. Zgjedhjet po mbahen edhe në Qarkun neutral të Bërçkos.

Por në lokalitetin e Sarajevës, një votues, ka bërë të pavlefshëm fletëvotimin, duke shtuar edhe një opsion në fund, kryetarin e VV-së, Albin Kurtin.

Gjithashtu, ai ka lënë një mbishkrim aty, duke shkruar “politikani i vetëm në rajon që nuk është i korruptuar”.

Postime të ngjajshme
Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të

Sport

Dikur kamarier, sot yll i futbollit kosovar, historia e Xhevdet Shabanit, i cili futbollin e nisi i motivuar nga një ndeshje