Sport

BEFASI: Ky futbollist i Drenicës bën kërkesë zyrtar për largim nga klubi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollisti Atdhe Grajqevci, ka bërë kërkesë zyrtare për tu larguar nga skuadra e FC Drenicës.

Mesfushori 21 vjeçar ka konfirmuar për Gazetën sheshi se tashmë ndodhet në procesin e ndarjes, teksa pret marrjen lejes së lëshimit për të ndërruar ambient në afatin kalimtar të janarit.

“Kam bërë kërkesë zyrtare te drejtuesit e klubit për shkëputjen e kontratës dhe pres që nesër të marr përgjigjjen zyrtare, e cila me shumë mundësi do të të “Po”, pasi që kam patur raporte të mira dhe kam kaluar mirë në Skenderaj”, deklaroi fillimisht Grajqevci.

“Jam në bisedime me disa skuadra dhe shumë shpejtë do të vendosi se ku do të jem për pjesën pranverore të kampionatit”, mbylli Grajqevci.

Ai më parë ishte pjesë e disa skuadrave në vend si KEK-u, Prishtina dhe Vëllaznimi.

 

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv