EkonomiLajme

BE përkrah Kosovën me 26.5 milion euro në luftimin e ndikimit të krizës

Sot nënshkruhet kontrata me vlerë 26.5 milion euro të përkrahjes së BE-së në luftimin e ndikimit të krizës COVID-19 në Kosovë

Ambasadori Szunyog dhe Kryeministri Hoti sot 
 Shefi i Zyrës së BE/Përfaqësuesi Special i BE-së, Tomáš Szunyog, dhe Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nënshkruajnë një kontratë me vlerë prej 26.5 milion euro e dizajnuar për t’i përkrahur përpjekjet e Qeverisë në adresimin e pasojave ekonomike të pandemisë COVID-19.

 Pagesa e parë prej 20.5 milion pritet të realizohet para fundit të këtij viti.

Postime të ngjajshme
Lajme

AAK-së i shtohet edhe një deputet

Lajme

Zv.Ministri i Kulturës: Nëse Albini është ndryshimi, vaj halli për Kosoven!

Lajme

Tërmkolli, kritikon ashpër zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj

Lajme

Nuk arriti ta mposht covidin, ndërron jetë babai i ish-deputetit të LDK-ë!