Sport

Bayerni nuk ndalet, 50 milionë euro për talentin e Bundesligës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pak orë pasi ka prezantuar blerjen e Philippe Coutinho, skuadra e Bayern Mynih ka nisur nga puna për të sjellë një tjetër lojtar në ekip.

Bëhet fjalë për talentin 20-vjeçar Kai Havertz, që luan në Bundesliga me skuadrën e Bayer Leverkusen.

Skuadra bavareze synon që ta mbyllë këtë marrëveshje para datës 2 shtator, kur dhe përfundon merkato e verës në Gjermani. Havertz, mesfushor me tipare sulmuese, ka një kontratë deri në vitin 2022 me skuadrën e Leverkusen, me të cilën luan që prej vitit 2016.

Në 107 ndeshje në Bundesliga me Bayer Leverkusen mesfushori ka realizuar 30 gola. Madje ai shënoi edhe në fitoren 3-2 që skuadra e tij arriti ndaj Paderborn, në ndeshjen e vlefshme për javën e parë të Bundesligës.
Vlera e lojtarit është rritur ndjeshëm (20 gola sezonin e kaluar), ndaj për Bayern nuk ka për të qenë e lehtë të sigurojë shërbimet e Havertz pa paguar të paktën 50 milionë euro. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja gjermane “Suddeutsche”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv