Sport

Bayerni – Hertha, përfundon me rezultat befasues

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ndeshja hapëse e Bundesligës për sezonin 2019/2020 ka sjellë katër gola, por jo edhe fitues.

Bayern Munich dhe Hertha Berlin, kanë ndarë pikët duke barazuar 2:2 në ‘Alianz Arena’.

Robert Lewandowski në minutën e 24’, kaloi në epërsi bavarezët.

Mysafirët nga kryeqyteti gjerman, u rikthyen në pjesën e parë, dhe me dy gola të shpejtë të shënuar nga Dodi Lukebakio (36’) dhe Marko Grujic (39), përmbysën rezultatin.

Pjesa e dytë e ndeshjes dhuroi vetëm një gol, dhe atë e shënuan vendasit, për të barazuar rezultatin.

Ishte sërish Lewandowski që shënoi për Bayernin, duke u treguar i saktë nga penalltia, për 2:2.

Në xhiron e dytë, Bayern Munich luan me Schalken në udhëtim, ndërsa Hertha Berlin pret Wolfsburgun.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv