Sport

Bayerni fitues i Superkupës

Tashmë ka përfunduar finalja e madhe e Superkupës së Gjermanisë ndërmjet Dortmundit dhe Bayerint.

Mes një drame të madhe në “Alienz Arena”, skuadra e Flick triumfoj ndaj Dortmundit me rezultatin final në 2:3.

Të parët që kaluan në epërsi ishin Bayerni përmes Tolisson në minutën e 18’të takimit, duke vazhduar me Muller, ndërkaq epërsinë e Bayenrit e ngushtoi, Brandt në minutën e 39’të takimit. Këshut, rezultati i pjesë së parë u vendos në 1:2.

Ndërkaq, pjesa e dytë solli ndryshime, ishte sulmuesi, Erling Haaland që barazoi shifrat në 2:2 në minutën e 55’të duelit, por këtë sfidë e vulosi Kimmich në minutën e 82’të në 2:3.

Pas, Ligës së Kampionëve, Superkupës së Evropës, Bayerni fiton edhe trofeun e Superkupës së Gjermanisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit

Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së