Sport

Bayern Munich vendos përfundimisht rreth Superligës Evropiane, dalin me njoftim zyrtar

Ashtu edhe siç është pritur, klubi i madh gjerman Bayern Munich ka zyrtarizuar se nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane.

Ata para pak minutave lëshuan një komunikatë ku treguan vendimin e tyre, vendim që paraprakisht dje e kishte paralajmëruar edhe Karl-Heinz Rummenigge.

“Anëtarët dhe tifozët tanë refuzojnë Superligën Evropiane. Është dëshira jonë si FC Bayern dhe qëllimi ynë që klubet evropiane të jetojnë këtë garë të mrekullueshme dhe emocionuese të Ligës së Kampionëve dhe ta zhvillojnë atë së bashku me UEFA-n. FC Bayern i thotë jo Superligës” – thuhet në komunikatën e klubit spanjoll.

Përveç Bayernit, edhe PSG dhe Dortmund kanë dalur kundër këtij kompeticioni.

https://blicmedia.net/ka-perfunduar-mbledhja-e-14-skuadrave-te-premierliges-ato-njezeri-kane-dalur-me-nje-vendim/

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës