Sport

Bayern Munich vazhdon me fitore në Bundesligë

Bayern Munich e vazhdon ecurinë pozitive në Bundesliga, derisa ka marrë edhe fitoren e pestë me radhë, shkruan Sheshi.info

“Bavarezët” në udhëtim kanë fituar me rezultat të bindshëm ndaj Greuther Furth prej 3:1.

Golat për Munich u shënuan nga Thomas Muller (10′), Joshua Kimmich (31′) dhe një autogol i shënuar nga Sebastian Griesbeck (68′). Kurse golin e nderit për Furth e ka shënuar Cedric Itten në të 88-tën.

Në këtë ndeshje vlen të përmendentet se lideri i Bundesligës ka luajtur nga minuta e 48′ me një lojtar me pak, pasi Benjamin Pavard u ndëshkua me karton të kuq.

Të besuarit e Julian Nagelsman renditën të partë me 16 pikë, ndërsa Greuther Furth në vendin e 18-të me një pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Sport

Newcastle kërkon futbollistin e Barcelonës, i ofron 15 milionë euro në sezon

Sport

U turpëruan 6-1 nga Bodo/Glimt, Jose Mourinho shpërthen ndaj lojtarëve të tij