Sport

Bayern – Barcelona do të zhvillohet pa tifozë, kjo është arsyeja

Një lajm i keq është dhënë nga autoritetet gjermane.

Gjendja me COVID-19 në Gjermani ka nisur të përkeqësohet, transmeton lajmi.net.

Si pasojë e masave antiCOVID-19, dueli Bayern Munich – Barcelona do të luhet me dyer të mbyllura.

Kjo përballje do të luhet më 8 dhjetor nga ora 21:00 dhe nuk do të lejohen tifozët.

Së fundmi në Evropë po lejohen në stadiume mbi 50% e tifozëve, një gjë e tillë është lejuar edhe në Gjermani, por situata me COVID-19 është përkeqësuar së fundmi.

Bayerni dhe Barcelona do të luajnë këtë ndeshje në kuadër të xhiros së fundit në grupe.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *