Sport

Batatina befason me deklaratën për Veliun

Me dy gola dhe një asistim, Valmir Veliu e ka fituar çmimin “Ylli i javës” në Superligën e Kosovës për xhiron e dhjetë.

Veliu kishte një paraqitje mbresëlënëse në fitoren 0:6 të Llapit ndaj Ulpianës në Lipjan, shkruan FrontOnline.

Për këtë çmim të Veliut është gëzuar edhe trajneri i Llapit, Tahir Batatina.

Batatina në rrjetin social “Facebook”, e ka quajtur Veliun “babgjysh i futbollit kosovar”.

“Ky është ylli i Superligës, babgjyshi i futbollit kosovar. Vazhdojmë Valmir Veliu”, shkroi Batatina.

https://www.facebook.com/tahirbatatina1/posts/271642164966196

Postime të ngjajshme
Sport

Humbja me Partizanin kushton shtrenjtë, Martini njofton vendimin e rëndësishëm

Sport

Daku gjen rrjetën për herë të tretë në Kroaci, shënon në fitoren e Osijekut

Sport

Real Madridi është destinacioni i preferuar i Haalandit

Sport

Shiu në Elbasan "mbyt" Teutën, Partizani fiton me përmbysje spektakolare