Lajme

“Basha mblodhi provat kundër UÇK” – Dëshmia e Milaim Zekës: Më tregoi Thaci, Haradinaj, Veseli

Milaim Zeka, gazetar dhe politikan i njohur në Kosovë ka bërë një akuzë shumë të rëndë në drejtim të kryetarit të partisë demokratike Lulzim Basha, duke thënë se ai është personi që ka mbledhur më shumë prova kundër ushtrisë çlirimtare të Kosovës.

Zeka thotë se këtë gjë e kanë pranuar edhe vetë Thaci, Haradinaj, Veseli dhe drejtues të tjerë të UCKI ftuar në emisionin Top Talk gazetari dhe politikani Milaim Zeka i cili bëri një akuzë shumë të rëndë për kryetarin e partisë demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha. Zeka tha se liderët e UCK kanë treguar se personi që mblodhi më shumë prova kundër UCK ishte Lulzim Basha.

Zeka thotë se dëshmia e dhënë nga Bellanica për masakrën e Krushës dhe kasetën që ai i ka dhënë Bashës, është plotësisht e vërtetë.

Postime të ngjajshme
Lajme

AAK-së i shtohet edhe një deputet

Lajme

Zv.Ministri i Kulturës: Nëse Albini është ndryshimi, vaj halli për Kosoven!

Lajme

Tërmkolli, kritikon ashpër zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj

Lajme

Nuk arriti ta mposht covidin, ndërron jetë babai i ish-deputetit të LDK-ë!