Sport

Basel – Partizani, formacioni zyrtar, dy futbollistë shqiptarë titullarë te Baseli

Do të startojë në orën 20:15, në stadiumin gjigant “St. Jakob Park”, përballja mes Baselit dhe Partizanit e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Konferencës.

Skuadra zvicerane është favorite absolute për të triumfuar kundër “demave” shqiptare në ndeshjen e parë.

Trajneri i Baselit, ka preferuar vetëm 2 shqiptarë nga minuta e parë, ata janë mesfushorët Xhaka dhe Kasami.

Postime të ngjajshme
Sport

Babai i Arbër Zenelit e mohon kategorikisht se ylli kosovar i ka këputur ligamentet

Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale