Sport

Barcelona me probleme defensive para ndeshjes ndaj Atleticos, ja formacioni i mundshëm

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman është duke u përballur me disa probleme defensive para ndeshjes ndaj Atletico Madridit

Lëndimet e Samuel Umtitit dhe Ronald Araujo nënkuptojnë që vetëm Gerard Pique dhe Clement Lenglet janë të vetmit qendërmbrojtës, përcjellë lajmi.net.

Osar Mingueza është ftuar nga Barcelona B si opsion në stol, por Koeman nuk mund të rrezikojë më lëndime të tjera.

Klubi ka konfirmuar se Philippe Coutinho është shëruar plotësisht, ndërsa Sergio Busquets është i lënduar.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës ndaj Atleticos:

Ter Stegen, Dest, Pique, Lenglet, Alba, Pjanic, De Jong, Coutinho, Messi, Griezmann, Dembele.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!