Sport

Barcelona me deklaratë zyrtare për lëndimin e Messit, kaq gjatë pritet të mungojë ylli argjentinas

Lionel Messi ka pësuar një lëndim në kyçin e këmbës së djathtë dhe nuk do të jetë gati për ndeshjen e fundit për vitin 2020 që Barcelona do ta luajë kundër Eibarit

Barcelona do të përballet me Eibarin pas dy ditësh dhe në këtë ndeshje nuk mund të llogarit në lojtarin kryesor të skuadrës, shkruan Reporteri.net

Lionel Messi ka të lënduar kyçin e këmbës së djathtë dhe pritet të rikthehet në stërvitje vetëm pas ndeshjes me Eibarin.

Kështu ka njoftuar vet klubi katalunas me anë të një deklarate në faqen zyrtare.

“Lojtari i ekipit të parë Lionel Messi është duke përfunduar trajtimin për kyçin e tij të djathtë dhe pritet të kthehet në stërvitje pas ndeshjes SD Eibar,” thuhet në deklaratën e publikuar në faqen zyrtare të klubit të Barcelonës.

Postime të ngjajshme
Sport

Kjo është treshja e gjyqtarëve që do të referojnë ndeshjen e Superkupës

Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia