Sport

Barcelona konfirmon kalimin e Rey Manajt te Spezia, zbulon detajet e marrëveshjes

FC Barcelona dhe Spezia Calcio kanë arritur marrëveshje për huazimin e Rey Manaj për 300,000 euro deri më 30 qershor 2022.

Klubi italian do të paguajë pagat e lojtarit dhe ka në opsion blerjen përfundimtare të lojtarit për 2.7 milionë euro.

Sulmuesi 24 -vjeçar shqiptar Rey Manaj erdhi në FC Barcelona në janar 2020 për tu bërë pjesë e skuadrës Barça B, ndërsa kishte luajtur te Granada dhe Albacete në Spanjë.

Sezonin e kaluar ai ishte golashënuesi më i mirë për ekipin B me 14 gola në 22 ndeshje.

Gjatë ndeshjeve miqësore Rey Manaj ishte golashënuesi më i mirë për ekipin A, duke shënuar një het trik në debutimin e tij në një miqësore kundër Nàstic.

Një tjetër gol ai e shënoi kundër Gironas, duke e mbyllur me 4 gola në 117 minuta.

Ai do të kthehet në Serie A, ku ka luajtur më parë te Interi.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar