Sport

Barcelona i vendos çmim De Jongut, Man City i interesuar

Barcelona tashmë i ka vendosur çmimin mesfushorit Frenkie de Jong.

Holandezi është lojtar kyç te Barcelona, por shkaku i gjendjes financiare, mund të shitet për të sjellë disa lojtarë tjerë që pëlqehen nga trajneri Xavi, transmeton lajmi.net.

Sipas Daily Mail, Barcelona do ta lejojë De Jong të largohet nëse një skuadër paguan vlerën e 75 milionë eurove.

Manchester City shihet si destinacioni i mundshëm, me trajnerin Pep Guardiola që synon përforcime në verën e ardhshme.

Në të kaluarën, interesim për De Jong ka shprehur edhe gjiganti gjerman, Bayern Munich dhe pritet garë e ‘nxehët’ mes dy skuadrave për holandezin.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *