Sport

Barcelona gjen zëvendësuesin e Agueros

Barcelona është e interesuar për sulmuesin e Baselit, Arthur Cabral, si zëvendësues të Sergio Agueros, sipas Mundo Deportivo.

23-vjeçari ka shënuar 23 gola në 24 paraqitje këtë sezon dhe mund të jetë në dispozicion për një tarifë relativisht të ulët prej 8 milionë euro, e cila do t’i përshtatej financave të kufizuara të Barçës.

Ata janë në kërkim të një sulmuesi të ri pasi Aguero u përjashtua për një kohë të gjatë për shkak të një problemi në zemër.

Në media të ndryshme është raportuar se sulmuesi 33-vjeçar mund të duhet të varë këpucët e tij pas një shqetësimi serioz shëndetësor.

Sidoqoftë është vet futbollisti që kishte reaguar pas këtyre zërave, duke theksuar se mbetet pozitiv dhe se po ndjek udhëzimet e mjekëve.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *