Sport

Barcelona është e gatshme ta lejoi largimin e yllit të skuadrës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ivan Rakitic po konsiderohet si surplus për kërkesat e Barcelonës.

Sipas AS, mesfushori 31 vjeçar nuk pritet që të këtë minuta shumë në Barcelonë këtë sezon.

Ai kishte qenë në bankë për tërë ndeshjen gjatë fitores 5-2 të Barcelonës mbrëmë kundër Real Betisit dhe ishte paraqitur vetëm 45 minuta para një jave.

Ai ende ka dy vite të mbetura në kontratë të tij me kampionët spanjoll, por Barca ka vendosur që ata ta lejojnë që të largohen këtë verë dhe presin oferta për të.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv