Sport

Barcelona edhe me karton të kuq e mposhtë Celta Vigon

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Celta Vigos dhe Barcelonës, duel ky në kuadër të xhiros së katër në La Liga

Llogarinë e këtij takimi e hapi, Ansu fati në minutën e 11’të të duelit, duke vazhduar me autogolin e Olaza në minutën e 51’të, e takimin në 0:3 e vulosi Roberton në fund, shkruan IndeksOnline

Skuadra e Barcelonës ishe që nga minuta e 42’të pa futbollistin e tyre Lenglet, pasi gjyqtari e ndëshkoi atë me karton të kuq.

Por, pavarësisht kësaj Barcelona ia doli përsëri ta mposhtë Celtan.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë