Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë prej 0-3 në udhëtim te Ferencvaros, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve.

Katalanët, edhe pse pa Lionel Messin, arritën të dominojnë dhe të fitojnë me rezultat të thellë të mërkurën mbrëma, shkruan lajmi.net.

Pas 28 minutash lojë, Barcelona krijoi epërsi prej tre golave.

Antoine Griezmann në minutën e 14’, shënoi për 0-1.

Në 0-2 epërsinë e çoi Martin Braithwaite, ndërsa Ousmane Dembele shënoi për 0-3.

Me këtë fitore, Barcelona numëron 15 pikë, dhe renditet në vendin e parë në grupin G.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi