Sport

Barcelona dhe Milani në garë për lojtarin e Man Utd

Barcelona dhe AC Milan janë në radhë të parë për të nënshkruar me Jesse Lingard në një transferim falas verën e ardhshme me yllin e Manchester United mund të largohet pasi ka refuzuar ofertën e kontratës.

Barcelona dhe AC Milan do të jenë në radhë të parë për të nënshkruar me Jesse Lingard nëse ai largohet nga Manchester United në një transferim falas verën e ardhshme, shkruan ‘DailyMail’.

Lingard refuzoi ofertën e një kontrate të re nga United muajin e kaluar në mënyrë që ai të peshonte opsionet e tij para se të merrte një vendim për të ardhmen e tij.

Mesfushori 28-vjeçar nga Anglia donte të shihte sa kohë luajti iu dha nga Ole Gunnar Solskjaer pas nënshkrimeve të Cristiano Ronaldos dhe Jadon Sancho, pasi kishte kaluar gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në West Ham.

Lingard dëshiron të rrisë shanset e tij për të qenë në skuadrën e Gareth Southgate për Kupën e Botës vitin e ardhshëm, pasi humbi ngushtë në Euro këtë verë.

Ai mund të hapë bisedime me klubet e huaja nga 1 janari dhe kuptohet që Barcelona dhe Milano kanë shprehur interes të fortë për ta nënshkruar atë si një agjent i lirë.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës