Sport

Barcelona dhe Juentus po e bëjnë shkëmbimin e bujshëm

Shkëmbim spektakolar: Ter Stegen transferohet në Serie A.

Marc-Andre ter Stegen te gjiganti italian, falë një shkëmbimi spektakolar.

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre terStegen mund të transferohet në Itali verën e ardhshme, pasiqë nuk është i kënaqur me zhvillimet në Camp Nou.

Barcelona është në krizë rezultatesh dhe ter Stegen është i gatshëm të ndryshojë skuadër.

Calcio Mercato, raporton se Juventus synon transferimin e Ter-Stegen verën e ardhshme.

Biankonerët nuk janë të kënaqur me Szczesnyn dhe e kanë piketuar Ter-Stegenin si portierin ideal.

Barcelona nuk do të heq dorë lehtë nga 28-vjeçari dhe Zonja e Vjetër është e gatshme t’ia ofrojë Katalansve njërin nga dyshja Adrien Rabiot dhe Rodrigo Bentancur.

Juventus dhe Barcelona kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme dhe marrëveshja pritet të arrihet me lehtësi.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf