Sport

Barcelona – Bayern Munich, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Bayern Munichu zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit janë nikoqirë të bavarezëve në Camp Nou, me të cilët janë vënë në Grupin E, së bashku edhe me Dynamo Kyiv dhe Benfica.

Dy gjigantët e futbollit evropianë janë rivalë të njohur në garën më të madhe për klube, prandaj pritet një sfidë interesante mes tyre.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Julian Nagelsmann i kanë përgatitur taktikat e tyre për përballjen kryesore të grupit.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Araujo, Pique, Eric Garcia; Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Luuk De Jong, Depay.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer; Pavard, Sule, Upamecano, Davies; Kimmich, Goretzka; Musiala, Müller, Sane; Lewandowski.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar