Sport

Barca apo Real? Ja me cilën skuadër PSG ka arritur marrëveshje për Neymar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ylli brazilian Neymar, është afër rikthimit në Spanjë.

Gazetari i MundoDeportivo, Francesc Aguilar, ka raportuar mbrëmë se PSG dhe Real Madrid kanë arritur marrëveshje me Neymar, dhe po presin që vetëm ta konfirmojnë atë.

27 vjeçari që mban epitetin e lojtarit më të shtrenjtë në histori të futbollit, ka qenë instrumental i negociatave të shumta këtë verë, duke kërkuar gjithashtu edhe nga Barcelona, që dëshironte të përfshinte në ofertë edhe Philippe Coutinhon, tashmë të zyrtarizuar te Bayern Munich.

Nuk dihet se çfarë marrëveshje ka arritur Real Madrid me PSG, por oferta e fundit e njohur ishte për Neymar, përbëhej prej 120 milionë euro dhe shërbimet e Luka Modric.

Nuk përjashtohet mundësia që me disa modifikime të vogla, PSG të pranojë këtë ofertë, duke sjellë në Francë fituesin e Topit të Artë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv