Sport

Barazhi i Superligës LIVE: Mbyllet pjesa e parë

Sot zhvillohet ndeshja vendimtare e barazhit, e cila përcakton skuadrën që luan në Superligë gjatë edicionit të ardhshëm.

Dukagjini kërkon promovimin në Superligën e Kosovës, ndërsa Trepça ’89 do të kërkojë të shmang rënien nga liga elitare e Kosovës.

Dukagjini arriti të mposht Flamurtarin në ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë të Kosovës me rezultat 2-1 dhe me këtë fitoi mundësinë e një ndeshje për Superligë.

Në anën tjetër Trepça ’89 pas një sezoni me turbulenca, u ndal në vendin e tetë, që i bije të luajë në barazh.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë dhe fillon në ora 16:00.

Mbyllet pjesa e parë

LIVE Trepça ’89 – Dukagjini 1-0

39’ Jashari (T’89) godet bukur me volejn por topi shkon mbo portë.

36’ Arbnor Muja (T’89) ndëshkohet me karton të verdhë pas simulimit në zonën e kundështarit.

30’ GOOOOOL: Adenis Shala e kalon ‘89-shin në epërsi pas një aksioni fantastik nga mitrovicasit.

26’ Muja (T’89) nis një top të bukur brenda zonës, por asnjë bashkëlojtar nuk gjendet aty.

23’ ndeshja vazhdon të jetë aktive në të dy anët e fushës, por pa ndonjë rast të mirë shënimi.

14’ Muja(‘89) lëshon rast të artë me kokë pas harkimit maestral nga Pllana.

07’ Harkim i mirë në zonën e ‘89-shit por largon Tofilovski.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Tofiloski; Pllana, Berisha, Mashau, Ard. Muja, Nimani, Darwish, Arb. Muja, Shala, Mphakamiseni.

Dukagjini: Muhaxhiri; Basri, Syla, Kutllovci, Gashi, Hasanaj, Jashanica, Millaku, Merlaku, Osmani, Mulaj.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë